Współczesne budynki są coraz bardziej wymyślne. Architekci prześcigają się w pomysłach, jak można jeszcze bardziej nagiąć prawa fizyki i stworzyć coś całkiem nowego.
Niektóre z takich pomysłów mają już trochę lat, ale nadal cieszą się sporym powodzeniem, na przykład jako atrakcja turystyczna. Taka architektura stanowi doskonałe połączenie świeżości i pewnej praktyczności, choć zrozumiałej jedynie dla nielicznych. Co może być praktycznego w domu zbudowanym do góry nogami? Duża liczba turystów, którzy raczej nie weszliby z ciekawością do budynku postawionego w „normalny” sposób.
Innowacyjne nieruchomości to również te, które wcale nie są symetryczne. Pozwalają one na całkiem inne spojrzenie na świat. Przykuwają wzrok i pomagają zapamiętać dane miejsce. Mogą więc również służyć za doskonały punkt orientacyjny.
Za punkty orientacyjne mogą również służyć budynki niezwykle wysokie. To również jest nowoczesny trend – kiedyś, bez takiej technologii, postawienie takiego kolosa byłoby zupełnie niemożliwe.