Architektura naszych czasów pozwala zobaczyć rzeczy, których normalnie nigdy byśmy nie przewidzieli. Nowocześnie stylizowanych jest obecnie wiele budynków mieszkalnych. Ale nie tylko tam można dostrzec wpływy nowoczesnych rozwiązań.
Jednymi z miejsc gdzie można dostrzec przeróżne stylistyczne nawiązania, są nowoczesne kościoły.Chociaż wiele z nich przypomina obecnie wielkie betonowe bryły, to jednak można znaleźć i takie, które będą innowacyjne, piękne i wtapiające się idealnie w krajobraz. Takie połączenia można często spotkać w Krakowie. Wystarczy zobaczyć choćby kościół pod wezwaniem Ducha Św. Doskonała fasada świetnie wygląda nawet w otoczeniu starszych budowli. Takie dopasowanie cechuje jednak jedynie architektów o doskonałym guście.
Inne nieruchomości, takie jak biurowce, również mogą być ładne lub brzydkie. Przy czym należy brać tu pod uwagę nie tylko samą bryłę czy kolor, ale również otoczenie. Idealne dopasowanie to ideał, na który stać nielicznych. Wniosek? Do budowy naszego domu należy poszukać dobrego architekta.