Nowoczesne budynki to nie tylko innowacyjne bryły, ale również interesujące połączenie różnych materiałów. Coraz bardziej istotne stają się również kolory. Nawet w przypadku mieszkaniowych osiedli widać wyraźnie, że ludzie mają dosyć szarych blokowisk i zdecydowanie wolą budynki w kolorach „domków krasnoludków”.
Takie nieruchomości niektórych bawią, a u niektórych wywołują niesmak. Widać jednak w budownictwie wielkie zmiany, a każdy projektant pragnie się czymś odznaczyć.
Architektura miejska sięga po rozwiązania klasyczne – wstawiając wszędzie szkło i kamień lub materiały, które skutecznie je imitują. To sprawia, że jest na co popatrzeć, kiedy tylko idziemy na spacer.
Oprócz kolorowych budynków możemy zobaczyć również połączenia nieco bardziej „eleganckie”. Głęboka czerń i odbijająca światło biel również świetnie sprawdzi się w miejskiej przestrzeni. Wystarczy spojrzeć na fontanny – często wykorzystuje się w ich przypadku materiał stylizowany na czarny marmur. I wygląda to nadzwyczaj dobrze.